Şanlıurfa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Kurban Bayramı’na sayılı günler kala beklenen yoğunluk oluşmadı. Otogar eski günlerini aramaya başladı.

Bakanlık Açıkladı Ödemeler Başlıyor Bakanlık Açıkladı Ödemeler Başlıyor

Akaryakıta gelen peş peşe zamlardan sonra şehirler arası otobüs firmaları da biletlere zam yapınca halk Kurban Bayramı’nda bilet alamadı. Şanlıurfa İstanbul arası biletin 500 TL’ye çıktığı bildirildi. Bayrama bir iki gün kala rağbetin olmasını bekleyen otobüs firmaları fiyatlarında 600 TL’ye çıkabileceğini söyledi.

Memleketi Şanlıurfa’ya gelen üniversite öğrencisi Şemsettin Türkmen “Bayramı ailemin yanında geçirmek istedim. Onun için geldim. Okullar da zaten tatil oldu. Bu yaz buradayım. Bilet fiyatları çok pahalı. Baya zahmetli bir yol çektik.” Şeklinde konuştu.
Şanlıurfa Otogarda otobüs firması personeli Şükrü Subaşı, şu anda biletlerin tükenmek üzere olduğunu biletini almayan vatandaşların da bir an önce biletlerini almasını istedi.

“İLAVE EK SERVİS KALDIRDIĞIMIZ GÜNLERİ ARAMAYA BAŞLADIK”

Otobüs firması personeli: Hüseyin Mahmut Aydur ise “Şu anda yoğunluğumuz yok. Fiyatların biraz artmasından dolayı millet tercih etmiyor. Mazot zamlarından dolayı da otobüs firmaları biletlere zam yaptılar. Ondan dolayı fazla bir yoğunluğumuz yok. Şu anda sakin geçiyor. Ayın 8’si 7’sin de belki yoğunluk olabilir. Eskiden bu tarihlerde haftalarda ek sefer kaldırıyorduk. İlave ek servis kaldırdığımız günleri aramaya başladık.”dedi.

“BAŞKA İLLERDEN GELENLER VAR AMA URFA OTOGARINDAN GİDENLER YOK”

Şanlıurfa şehirlerarası terminalde otobüs firmasının personel Mehmet Salih de “Kurban Bayramı arifesinde daha çok il dışından otogara gelenler var. Hem Kurban Bayramı dolayısıyla hem de büyüklerini görmeye, akrabalarını ziyarete gelenler var. Ama maalesef bizim buradan gidişler bayram arifesinde olmuyor. Kurban Bayramı’ndan sonra oluyor. Tabi bilet fiyatları maalesef yüksek şuanda. Akaryakıttan dolayı. Milletin alım gücü de çok düşük.  3 -4 kişilik bir aile nasıl bilet alsın. Nasıl yolculuk yapsın. İstanbul şuan 500 TL. Tabi bu ilerleyen günlerde korsan firmalar çıkar. Talep artıkça 600/700 TL’ye kadar çıkar” ifadelerini kullandı.