Şanlıurfa Sivil toplum kuruluşları platformu tarafından ortaklaşa yapılan basın açıklamasında sağ duyu çağrısı yapıldı.

Konuyla ilgili basın açıklamasını yapan memursen Başkanı İbrahim Coşkun şunları söyledi; "Bugün burada son zamanlarda ülkemizdeki sığınmacı kardeşlerimiz üzerinden gerçekleştirilen ayrımcı, ırkçı söylem ve eylemleri müzakere etmek için toplanmış bulunmaktayız.  Bu amaçla Suriyeli kanaat önderleri ve sosyal önderlerle şehrimiz sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelip istişare toplantısını icra ediyoruz. 

Ülkemiz uzun yılladır mazlum ve mağdur insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Son zamanlarda birliğimizi bozmak isteyenler var. Kardeşliğimizi, yardımlaşma ve dayanışmamızı bozacak her türlü tutum ve davranışlara karşı halkımızı aklıselimle hareket etmeye davet ediyoruz.

Vali Ayhan, Gençleri Yaz Spor Okullarına Davet Etti Vali Ayhan, Gençleri Yaz Spor Okullarına Davet Etti

Çeşitli siyasi ve ideolojik saiklerle kaos çıkarmaya, halkımızın duygu ve düşüncelerini provoke etmeye çalışan kişi ve gruplara karşı kamu kurumlarının etkin soruşturma yürütmesi ve kanunlar çerçevesinde bu tür girişimlerin denetlenmesi önem arz etmektedir. Uzun yıllardır mazlum toplumlara ekmeğini, aşını, gönlünü paylaşan halkımızın zihnini bulandıran ayrımcı ve ırkçı her türlü girişimi kınıyoruz.

Geleneğimiz ve mevcut yasalar insan onurunu koruyan hükümler içermektedir. Bu bağlamda herkesi hukuka, insan haklarına ve kadim geleneğimize saygı göstermeye çağırıyoruz" dedi.