Urfa'nın tarihi çarşılar bölgesinde eski usul yöntemlerle imalat yapan esnafların üretimi bitti. Ayakkabıcı esnafları şimdiler de hazır ayakkabı alıp satıyor.

Sanayi sitesinde kendileri için yapılacak 50 dükkanın tamamlanmasını ise sabırsızlıkla bekliyorlar.
Geçmişte 300 civarında esnafın ayakkabı imalatı yaptığı Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Pınarbaşı Mahallesi ve çevresindeki tarihi evlerin giriş katlarındaki esnafın makineleşmeye geçeceğini söyleyen Şanlıurfa Ayakkabıcılar Dernek Başkanı Yusuf Küp, “Şu an Urfa’da imalat bitmiş durumda.” dedi.

“SANAYİ SİTESİNDE BİZE 50 DÜKKÂN YAPILIYOR”

Şanlıurfa Tarihi Çarşılar bölgesindeki ayakkabı imalatçılarının sorunlarını Urfadasın haber sitesine anlatan Şanlıurfa Ayakkabıcılar Dernek Başkanı Yusuf Küp, şunları söyledi; “Urfa’da imalat bitmiş durumda. Ama sanayi sitesinde 50 dükkânlık yerimiz yapılıyor. İmalat yeniden başlayacak, makineleşeceğiz yani. Yapılan sitede imalat başlayacak şuanda yerlerimiz olmadığı için imalatı durdurduk hepimiz hazır alıp satıyoruz.

BİZ HAZIRIZ, MAKİNELERİMİZDE HAZIR İMALATA GEÇECEĞİZ

Şanlıurfalı Çiftçiler Pamuk Fiyatlarından Memnun Değil! Şanlıurfalı Çiftçiler Pamuk Fiyatlarından Memnun Değil!

On ikinci aydan sonra yukarı sanayide imalat hızlı bir şekilde başlayacak yerimiz var. Şuanda yapılıyor.  50 adet dükkanın her biri 450 metrekarelik. Biz hazırız, makinelerimizde hazır. imalata geçeceğiz. Aşağı çarşıda 300 kadar ayakkabıcı var.  Düşüş yok ama imalat bitti. Hazır alıp satmaya başladık. Eskiden imalat çok tu. İmalat sektörü bitti ama yeniden başlayacak”