Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kenti tanımaya hızlı başladı, hafta sonu durağı Göbeklitepe oldu, Şanlıurfa için yılda 10 milyon turist hedefi koydu.

Göbeklitepe’yi ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, incelemelerde bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan,  “Tam 12.000 yıllık geçmişiyle dünyanın bilinen en eski tapınağında heyecan verici bir yolculuğa var mısınız? Şanlıurfa'ya bekliyoruz.” mesajı verdi.

vali salih ayhan son

2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Kenti: Şanlıurfa 2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Kenti: Şanlıurfa

Turist potansiyelinin çok düşük olduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan “Sabah Göbeklitepe’ye gitim. Orada gezdim. Hakketen bu bölgenin adeta altın tepside sunulan bir fırsat. Bunu da hep beraber iyi bir tanıtımla iyi bir fiziki alt yapıyla inşallah turizmde adeta bacasız fabrikaya dönüştürerek buradan hak ettiğimizden çok daha fazlasını alacağız. Yani Urfa belki kısa zaman içerisinde yıllık 10 milyon turisti ağırlayacak potansiyele ulaşacak bunu söyleyebilirim. İyi bir alt yapı iyi bir tanıtım. Hep birlikte buraya sahip çıktığımız zaman sektöre de iyi bir ayak uydurduğumuz zaman inanın Urfa kısa zaman içerisinde yılda 10 milyon turisti ağırlayacağına ben inanıyorum.”ifadelerini kullandı.