Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nazif Kayalar, İnsan sağlığını yakından ilgilendiren berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına yönelik yeterli denetim yapılmadığından yakındı. 

Belgesiz, kayıtsız kuaför, güzellik salonu ve berberlerin sağlık müdürlüğü, zabıtalar tarafından denetlenmesini isteyen Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nazif Kayalar, Şanlıurfa’da 1000 erkek berin kayıt dışı çalıştığını söyledi.

KAYITLI BERBERLERİN 2 KATI KAYITSIZ İŞ YERİ AÇAN BERBER VAR

Şanlıurfa’da 350 üyelerinin olduğunu belirten Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nazif Kayalar ” Şanlıurfa’da bizde erkek berber 350 üyemiz var. 1000 tane kayıtsız üye var. Bu bizi baya rahatsız ediyor. Kayıtlı olan üyelerimiz bize sitem ediyorlar; ‘Başkanım bizim kaydımız var adam 2 sene bir yerde çalışmış ustalık belgesi olmadan dükkân açmış.’ diyorlar. 

Tabi biz de bunu ilgili makamlara bildiriyoruz. Belediyelerin Zabıta ekiplerine durumumuzu söyledik. Bunların bir an önce kayıt altına alınmasını istiyoruz. 

ODA KAYDI OLMAYAN İŞ YERİ AÇAN SURİYELİLER VAR

Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür

Bayan kuaförleri ve güzellik salonlarında son zamanlarda baya çoğalmaya başladı. Çoğaldıkları için mesleği bilmeden iş yapanlar var. Oda kaydı olmayan iş yeri açan Suriyeliler var. 

BAŞKA İLİN ODA BAŞKANLARINA BUNU ANLATTIĞIMDA ŞAŞIRIYORLAR

Neden her yerde denetim oluyor da Urfa’da olmuyor? Ben buna şaşırıyorum.  Türkiye’de 122 oda başkanı var. Biz zaman zaman oda başkanlarıyla görüşüyoruz. Ben durumu söylediğim zaman ağızları açıkta kalıyor. ‘Başkanım neden bu kadar kayıtsız üyeniz var’ diyorlar. Ben 9 yıldır başkanım bu işin temelinden gelen biriyim. Zabıta, sağlık müdürlüğü belediyeler duyarlı olsunlar, bu işe bir el atsınlar” ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)