MARKETLERDE HAZIR SUYA YÖNELDİLER
MARKETLERDE Şanlıurfalılar evlerinde bidon kap kacak ne varsa su doldurarak tedbir aldı ancak tepkilerini de dile getirdi. Onlardan biri de Melike Bozkurt.

Urfadasın haber sitesine konuşan vatandaşlardan Melike Bozkurt tepkisini şöyle dile getirdi; “Bu su kesintisi hiç doğru bir şey değil. İnsanlar mağdur olacak. Biz bir işyeri olarak şuanda ketıl olsun termos ve diğer kapların hepsini suyla doldurduk ama bu bize 2 gün yetecek mi..? Açıkçası bilmiyoruz. Yetmeye de bilir. Yetmediği süre zarfında mecburen su satın alacağız.

Bizim gibi birçok esnaf var. Bunlar da aynı şeyi yaparlarsa bu defa marketlerde satılan su miktarları da düşecek.
 Bu da bizi ister istemez mağdur edecek. Tüm şişeleri doldurduk mecbur bu şekilde idare edeceğiz. Bir çalışma var biliyoruz şehrin gelişmesi için yapılan bir çalışma ama bir yeri düzeltirken bir yeri bozuyorlar gibi geliyor.”

Mehmet Doğan ise “Su satışları başladı. Önemlimizi aldık 5 ve 19 litrelik damacana sularımızı getirdik. Hazırlığımızı yaptık yoğunluk daha başlamadı” dedi.

SU KESİNTİSİ URFA’YI SOMALİ’YE ÇEVİRDİ

Mehmet Demir de “Biz şuanda hiçbir önlem almadık. Bu yanlış bir işlemdir. Bunu akşam kesip sabah bıraksalar bizim için daha iyi olur. Bu kadar esnaf bu kadar insan susuz ne yapacaklar. Hazır su alacağız. İçmeye, duş almaya, lavabo ihtiyacımız için su lazım. Nasıl gidereceğiz. Sanki çölde yaşıyoruz. Bu sıcakta duramıyoruz. Klima bile dayanmıyor. Bir de susuz kaldık.  Dolaplarda su kalmadı. Biz tuvalete nasıl gideceğiz. Nasıl duş alacağız. Bunları büyüklerimizin görmesi lazım. Hazır su alamayan parası olmayan vatandaş susuz kalacak Somali dekiler gibi olacak “

Yeliz Kelek ise tepkisinde şunları dile getirdi; “Bence doğru değil. Son zamanlarda yapılan tüm çalışmalardan hiç kimsenin memnun olduğunu düşünmüyorum.  60 derece sıcaklık var. Bu sıcakta çalışma var. Çalışmayı neden bu vakte denk getirdiler. Neden bu sıcak havada insanlara bunu yaşatıyorlar . Sık sık elektrik su kesintileri ilk defa yaşadığımız bir şey değil. Haber veriyorlar önlem alıyoruz. Yapacak başka bir çaremiz kalmıyor. Zaten evde her yer yıkandı zaten sular dolduruldu başımıza gelecekleri bekliyoruz. Marketlerde yoğunluk olacağını tahmin ettik. Evdeki kişilere yetecek kadar kendi kendimize bir önlem aldık…”