Şanlıurfa’da sürücü kursları artan zamlardan etkilenirken 2 sürücü kursu kapandı. Kurs ücretleri de 3 bin 500 TL oldu.

Sürücü kursları, artan maliyetlerden şikayet ederken Şanlıurfa’da ehliyet almak için sürü kurslarına müracaat edenlerden 3 bin 500 TL alınmaya başlandı. 

SÜRÜCÜ KURSLARI EKONOMİK KRİZDEN ÇOK ETKİLENDİ

Bu ücretin de sürücü kurslarını kurtarmadığını belirten Şanlıurfa Sürücüler Kurları Ve Eğitimciler Dernek Başkanı Mehmet Yıldız:  “Şanlıurfa merkez ve ilçelerde olmak üzere 109 kurumumuz mevcut. 109 sürücü kursunun 56’sı ilçelerde faaliyet gösteriyor. Son günlerde Şanlıurfa merkezde 2 kursumuz kapandı. 

Siverek'te Kayıp Gencin Cesedi Baraj Gölünde Bulundu Siverek'te Kayıp Gencin Cesedi Baraj Gölünde Bulundu

Her kurum her sektör gibi bizlerde sıkıntı içindeyiz. Bu sıkıntıların en büyüğü mazot ve  ÖTV artışları. Kırtasiye giderlerine ve elektriğe gelen zamlardan dolayı da çok sürücü kurslarımız çok etkilendi.

Özellikle personellerimizin asgari ücretinin yükselmesinden dolayı SGK primlerinin de yükselmesi bize baya zarar verdi. Çünkü artık bunun altından kalkamıyoruz. Altından kalkamadığımızdan dolayı da sürücü kursları olarak kurslarımıza kayıt yaptıranlara sabit bir fiyatımız var. Urfa genelinde 3 bin 500 TL. Bu zammı 2 ay önce yaptık. Ama bu da bizi kurtarmıyor. Yılbaşından sonra fiyatları yükseltmeyi düşünüyoruz. Mecburuz çünkü ekonomik krizden dolayı artık sürücü kurslarımızı çeviremiyoruz. “ ifadelerini kullandı ( Lütfü AYDIN’ın Haberi)