Tutuklan isimleri DEM Parti Urfa İl Örgütü sosyal medya hesabından duyurdu.

Urfalı Hasan Saklanan'ın cenazesi İsrail'den teslim alındı Urfalı Hasan Saklanan'ın cenazesi İsrail'den teslim alındı

DEM Parti Urfa İl Örgütü sosyal medyada yaptığı paylaşımda ".PM üyemiz Muhsin Aydoğdu ve Haliliye belediye meclis adayımız Ömer Kıstak tutuklandı
Bu siyasi soykırımını kabul etmiyor ve kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

DEM Parti Urfa İl Örgütü  gözaltıları da daha önce sosyal medya hesabından duyurmuştu.

DEM Parti Urfa İl Örgütü gözaltılarla ilgili paylaşımında ise "PM üyemiz Muhsin Aydoğdu, Ömer Kıstak, Zozan Polat ve Mahmut Çoban Hukuksuz bir şekilde gözaltına alınan arkadaşlarımızı derhal serbest bırakın" ifadelerini kullanmıştı.

Dem Parti Urfa Adliye Önünde

Tutuklamanın ardından Urfa Adliyesi önünde açıklama yapan DEM Parti İl Örgütü Eşbaşkanımız Bekir Karakeçili, şunları söyledi: "Siyasi soykırım operasyonu kapsamında 4 gün önce gözaltına alınan PM üyemiz Muhsin Aydoğdu ve Haliliye belediye meclis üyesi adayımız Ömer Kıstak tutuklandı. Karar hukuki değil siyasi.

İktidar yargı eliyle hukuksuzluğu sürdürmeye devam ediyor. Bu hukuksuz kararların kimseye bir yararı yok. Biran önce bu hukuksuzkuklara son verilmesi çağrısında bulunuyoruz. Kimse bu hukuksuzluklardan medet ummamalı. Toplumu germeyin bırakın. Son seçimde halk size iyi bir ders verdi. Muhsin ve Ömer arkadaşımızın bize bıraktığı bayrağı daha yükseğe taşıyacağız" 

Editör: Urfadasin Haber