Şanlıurfa otobanında kamyon kasasından indirildiği tahmin edilen göçmelerin koşar adımlarla arazide ilerledikleri görüntülendi

Bu sabah saat 06.45 sıralarında Şanlıurfa Kızlar Köyü kuzeyi Otoban yanında görüntülenen yaşları 20 ile 30 arasında olan göçmenlerin 40-50 kişi oldukları tahmin ediliyor.

Afganistan'da yaşanan iç karışıklık sonrası Türkiye'ye yönelik yasadışı yollardan yoğun bir Afgan göçü başladı. Alınan tedbirlere rağmen devam eden Afgan göçünde filmlere konu olacak bir olay yaşandı. Türkiye üzerinden Almanya'ya gitmek isteyen bir Afgan grup, insan kaçakçılarıyla temas kurdu. İnsan kaçakçılarıyla Almanya'ya gitmek konusunda anlaşan Afganlar bindikleri araçla  hareket ettiler. 

Belli bir zaman geçtikten sonra Afganların bindiği araç durdu ve kaçakçılar "Almanya'ya geldik" dedi. Ancak aracın durduğu yer Almanya'ya değil, Şanlıurfa'da otoban kenarıydı. 

Otobanın yanındaki fıstık tarlasının içinden yürüyen Afgan grubunu gören tarla sahibi yanlarına gidip, "Burada ne arıyorsunuz" diye sordu. Afganlar, bozuk bir Türkçe ile " Biz Almanya'ya geldik" diye cevap verdi. Ancak tarla sahibinin "Burası Şanlıurfa" cevabıyla şok olan Afganların şimdi ne yapacağı merak konusu. 

Kazakistan Milli Müzesinde Göbeklitepe Sergisi Kazakistan Milli Müzesinde Göbeklitepe Sergisi

Afganlı göçmenlerin sırt çantalarıyla ilerlemesi dikkat çekti