2 çocuk annesi Ayşe Sıdıka Baygeldi, 20 yıldır üniversite hayalini gerçekleştirmek için 18 yaşındaki oğlu ile birlikte bu yıl Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girdi. Girdiği sınavdan başarılı olan anne ve oğlu sadece Harran Üniversitesini tercih etti. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte anne ve oğlu aynı fakültede aynı bölümü kazandı.

Anne Ayşe Sıdıka Baygeldi, ortaokul ve liseyi kendi imkânlarıyla dışardan açık öğretimde dereceyle bitirdi. Ardından üniversite sınavında da başarılı olarak Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde oğlu ile Kamu Yönetimi Bölümünü birlikte tercih etti.
Anne Ayşe Sıdıka Baygeldi ve oğlu Nuri Baygeldi, birlikte okumanın heyecanını yaşayor. Anne, hayalini kurduğu üniversitede oğluna eşlik ederek birlikte 4 yıl boyunca aynı sıraları paylaşacak.

Oğlu ile birlikte Osmanbey Yerleşkesindeki okuluna gidip gelen anne Sıdıka Baygeldi, okumanın yaşının olmadığını ve herkesin okuması gerektiğini söyledi. Baygeldi, Harran Üniversitesi’nde öğrenim göreceğinden dolayı da çok mutlu olduğu dile getirdi. 
 

Editör: Urfadasin Haber