İslam alemi Kurban Bayramı ile kavuşuyor.

9 günlük tatil öncesi Şanlıurfa'da hareketlilik sürerken bayramdan önce arife gününde en uğrak noktalar kabristanlar ve şehitlikler oldu.

Kahramanlara bayram ziyareti

Şehitliklerde günün ilk ışıklarıyla birlikte hüzün dolu anlar yaşandı.

Vatan için toprağa düşmüş kahraman şehitleri ziyaret eden yakınları hasret giderdi.

Mezarlık Ziyareti Protokol

Yeni Asri Mezarlıktaki şehitliği ziyaretçi akını 

Arife günü münasebetiyle Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenlenen Şehitlik ziyaretine, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa Vali Vekili Yeliz Mercan, Karaköprü Belediye Başkanvekili Ahmet Aksoy, AK Parti Şanliurfa İl Başkan Vekili Cuma Ağaç, 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Üzeyir Durmuş, İl Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Erdem Bildirici , MHP Şanlıurfa İlbaşkan Vekili Halil Barut, Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Yavuz ile şehit yakınları katıldı.

Bayram Şehitlik Ziyareti1

Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi, çiçekler sulandı

Vatan için toprağa düşmüş kahramanları ziyarette Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Şanlıurfa Mardin yolu Osmanbey mevkindeki yeni aile mezarlığına  gelen şehit yakınları, mezarların çevresinin temizledi, çiçekleri suladı.

AK PartiVekili Yazmacı'dan Şehitlik Ziyareti Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı; "Vatanın birliği bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayan kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun"dedi.

Şehitlik Arefe Günü Dua Çiçek

Şanlıurfa'da Baraj, Kanal ve Göllerde Suya Girilmesi Yasaklandı Şanlıurfa'da Baraj, Kanal ve Göllerde Suya Girilmesi Yasaklandı

MHP Şanlıurfa İl Başkan Vekili Halil Barut'tan Şehit Ziyareti Mesajı

MHP Şanlıurfa İl Başkan Vekili Halil Barut ise şehitlik ziyareti kapsamında yaptığı açıklamada "Vali vekilimiz sayın Yeliz Mercan ve il protokolümüzle birlikte Kurban Bayramı programı kapsamında Yeni Asri Mezarlıktaki şehitliği ziyaret ettik. Bu vesileyle bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, ailelerinin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.Ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah" ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber