Harran Üniversitesinde okuyan öğrencilerine burs vermek için kampanyasını hummalı bir şekilde sürdüren Atatürkçü Düşünce Derneği Şanlıurfa Şubesi’nden burs almak için yaklaşık 400 civarında öğrenci müracaat etti. 

Atatürkçü Düşünce Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ramazan İmren, şuan kampanyalarından elde ettikleri gelirle 35 öğrenciye burs verecek seviyeye ulaştıklarını ancak bu 85-100 civarına ulaştırmak için gayretlerinin devam ettiğini aktardı. 

URFA’DA ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Karaköprü'de Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Veriliyor Karaköprü'de Öğrencilere Sıfır Atık Eğitimi Veriliyor

Atatürkçü Düşünce Derneği Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ramazan İmren, derneklerine üye olmak için de yoğun bir ilginin olduğunu belirterek şuan 400 civarında üyelerinin bulunduğunu sadece son bir haftada 50 üye yaptıklarını ifade etti. 

Atatürkçü Düşünce Derneği’ne Şanlıurfa’da her geçen gün ilginin artmasıyla üye sayılarının da katlanarak devam ettiğini hatırlatan Ramazan İmren, “Bu ilgiye bizlerde ilgiyle karşılık veriyoruz. İlgi motivasyonumuzu artırıyor. Bu motivasyonla biz de gençlerimize, öğrencilerimize ne yapabiliriz gayreti içine giriyoruz.

Şimdi burs vermekle başlıyoruz. İlerleyen zamanlar da Atatürkçü Düşüncenin Urfa’da daha da kök salması için konferanslarla devam etmeyi planlıyoruz. Bu ülkenin bu şehrin Atatürkçü düşünceye çok büyük ihtiyacı var. 100 yıldır diri tutulan bu düşünde Cumhuriyetin ikinci yüz yılında da daha güçlenecektir.” ifadelerini kullandı.