Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Haşimiye Tarihi Çarşılar bölgesinde bulunan bıçakçı pazarında hareketlilik ve yoğunluk olmaya başladı. Vatandaşlar bazıları bıçak ve kanca alırken bazıları da evdeki bıçaklarını keskinleştiriyor.

Bıçakçı Pazarı esnafı Hüseyin Nacar urfadasın habere yaptığı açıklamada “Yavaş yavaş hareketlilik başladı ama tam istediğimiz gibi değil. Şu an durgun. İleriki zamanlarda açılır. Bayram daha da yaklaştıkça inşallah işlerimiz satışlarımız olur. Her şeye zam geldi. Fiyatlarda pahalı oldu. 5 TL’ye keskinletiyoruz.”

Bıçakçı Pazarının bir başka esnafı Mustafa Kamacı ise “Yoğunluk çok iyi, satışlarda iyi. Bilememizde iyi. Yoğunluk başladı. Her ikisi de şu anda yoğunluk var. Keskinleştirmede yoğunluk var. Keskinleştirme 5 TL. Bıçak fiyatları da 20 TL’den 100 TL ye kadar değişiyor. Kanca fiyatları 15- 25 arası değişiyor. Şu an  normal çok fazla yoğunluk talep yok. Kanca satışlarında kasaplar tek tük gelmeye başladılar. Onlarınki son güne bırakıyorlar. Çünkü şu anda kullanıyorlar. Onlar son 1-2 gün kala getirmeye başlıyorlar.” İfadelerini kullandı.