Şanlıurfa’da Naimi ile Misehere Aşireti mensupları arasında yaklaşık 20 gün önce başlayan kan davası bugün düzenlenen törenle barışla sonuçlandı

 İş İnsanı Avukat Mehmet Kırboğa’nın yoğun arabuluculuğuyla bugün Haliliye İlçesine bağlı Açıkyazı (Sellesör) köyünde bir araya gelen aşiretin kan davalı mensupları düzenlenen törenle barış yemeğinde aynı sofraya oturdu. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı barış yemeğinde kısa konuşmalar yapıldıktan sonra dualar edildi. 

BARIŞ YEMEĞİNE MİLLETVEKİLİ İLE BELEDİYE BAŞKANLARI DA KATILDI 

Barış yemeğine, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Halil Özcan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Eyyübiye Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Dağ da katıldı.

Mehmet Kırboğa

AŞİRET REİSİNE BARIŞIN SİMGESİ BEYAZ ABA HEDİYE EDİLDİ

Barış yemeğinden önce Misehere Aşireti Kanaat Önderi Hamit Kırboğa, Naimi Aşireti Kanaat Önderi İsmail Demir’e barışın simgesi beyaz Aba hediye etti.

KAN DAVASI, BIÇAKLI KAVGADA BİR GENCİN ÖLMESİYLE BAŞLAMIŞTI

Bu arada kan davası yaklaşık 20 gün önce Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Hayati Harrani ile Eyyüpkent Mahallesi yakınlarında Naimi ve Misehere Aşiretlerine mensup gençlerin bıçaklı kavgasında Nami Aşiretinden bir genç hayatını kaybetmişti. Çıkan bıçaklı kavgada başlayan kan davası bugün çok daha büyümeden barışla sonlandırıldı.

Şanlıurfa'da 4000 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi Şanlıurfa'da 4000 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

FawsjEWXgAM5vPG