Şanlıurfa’da düzenlenen çevre haftasında Atatürk Ormanında doğaya keklik salınımı ve doğa yürüyüşü yapıldı. Çevre de çöpler toplandı.

Mesire alanında kurulan platform ve stantlarda çeşitli sunumlar, müzik dinletisi, çocuklar için eğlenceli oyunlar gerçekleştirildi.
Şanlıurfa Valiliği, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleşen Çevre Haftası etkinlerine birçok sivil toplum kuruluşu da paydaşlık yaptı.

çevre haftası bisiklet
Etkinliğe, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Kaymakamı Yakup Kılınçoğlu, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras, Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Karaköprü Belediye Başkan Metin Baydilli, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

çevre gününde çöp topladılar

Vali Salih Ayhan ve etkinliğe katılanlar çevredeki çöpleri topladı. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, doğayı koruma görevinin artık kurumlarla ve yasalarla korunduğunu dikkat çekerek, “Aslında doğanın korunmasının yasalarla olması çok vahim bir durumdur. Ormanları bekçi değil sevgi korur, bizim ormanları ve çevreyi korumayı içselleştirmemiz lazım. Çöpleri yere değil iki adım atarak geri dönüşüm kutusuna atalım ve çocuklarımıza da bunu aşılayalım” ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise dünyada kuraklığa bağlı olarak mevsimsel değişiklikler, kutuplarda hareketlilik, gıda sıkıntısı yaşandığına dikkat çekerek herkesin bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.

Karaköprü’de Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belirlendi Karaköprü’de Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belirlendi