Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde cinayet gibi bir kaza yaşandı. 21 yaşındaki gencin ölümüne sebebiyet veren sürücü, mahkemede serbest bırakıldı. 

Hayatını kaybeden Uçak Teknolojileri mezunu gencin ailesi, cinayet gibi kazada mahkemenin verdiği kararla bir kez daha yıkıldı. 

SÜRÜCÜ KURSLARI EĞİTİMİ VERİLEN GÜZERGAH KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

17 Haziran 2022 Cuma günü saat 14.00 sıralarında Haliliye İlçesine bağlı 11 Nisan Stadyumun yanındaki Sadun Paşa Bulvarı'nda meydana geldi.
İddiaya göre sürücü kurslarına tahsis edilmeyen bir alanda sürücü adayı A.A., bir sürücü kursuna ait 06 BPL 733 plakalı otomobil ile direksiyon eğitmeni gözetiminde seyir halindeyken ani bir hareketle direksiyonu sola kırdı.

Bu sırada arkadan gelen A.H. idaresindeki kamyonet, sürücü kursuna ait otomobile çarpmamak için önce dubaları devirdi, daha sonra karşı yönden gelen 21 yaşındaki Abdullah Yılmaz'ın kullandığı 63 ADD 298 plakalı motosiklete çarptı. 

AİLENİN ACISI İKİ KATINA ÇIKTI

Gazeteci Mehmet Faraç’ın Acı Günü Gazeteci Mehmet Faraç’ın Acı Günü

Kazada ağır yaralanan Uçak Teknolojileri mezunu motosiklet sürücüsü 21 yaşındaki Abdullah Yılmaz, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Doktorların tüm müdahalesine rağmen Abdullah Yılmaz hayatını kaybetti. Ölüme sebebiyet veren sürücü A.H., gözaltına alındıktan sonra çıkartıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

ARKADAŞINDAN ALDIĞI MOTOSİKLETİ TEKRAR VERMEYE GİDERKEN CANINDAN OLDU

Eyyübiye İlçesine bağlı Eyyüpkentte babasıyla bakkal işleten Abdullah Yılmaz, kazanın olduğu gün arkadaşından idareten aldığı motosikleti ŞUTİM hal pazarındaki sahibine tekrar teslim etmek için götürdüğü esnada yaşanan kazada hayatını kaybetmesi ailesini yıktı. Bu acıya birde ölüme sebebiyet veren sürçünün mahkeme tarafından serbest bırakılması ailenin acısını iki katına çıkarttı.
21 yaşındaki Abdullah Yılmaz’ın ailesi şimdi karşı dava açmaya hazırlanıyor.