Şanlıurfa’da kilosu 250 TL’den satılan ve çocuğu olmayanların da rağbet gösterdiği arı polenin faydaları saymakla bitmiyor.

Şanlıurfa’da son 3 yıldır daha fazla rağbet gördüğünü söyleyen İbrahim Halil Demirkol, şu an Şanlıurfa’da genelde kanser hastalıkları ve çocuğu olmayanların bağışıklığı artırmak için kendilerinden polen satın aldığını söyledi.

Yeni Promosyon Sözleşmesi Duyurusu Yeni Promosyon Sözleşmesi Duyurusu

"KANSER HASTALARI VE ÇOCUĞU OLMAYANLAR BAYA RAĞBET GÖSTERİYOR"

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi Haşimiye’deki tarihi çarşılar bölgesinde Attarlarla aynı yerde arı poleni sattığını anlatan İbrahim Halil Demirkol, “Bu benim dede mesleğimdir. Rahmetli babamda arıcıydı ve şimdide biz arıcılıkla uğraşıyoruz. Yaylalara gidiyoruz. Kayseri ve Muş bölgesine Elazığ’a. Arılarımızı iklim oranı güzel olan tüm yerlere götürüyoruz. Son 3 yıldır halkımızın %70’ni bu konuyla ilgili bilgilendirdik. 

"GÜNDE BİR KAŞIK POLEN, 1 KİLO ETE EŞ DEĞERDİR"

Arı polenini baya tüketiyorlar. Hastalıklara karşı çok faydalı. Günde bir kaşık polen tükettiğiniz zaman 1 kg ete eş değerdir. Protein olarak ve vücudun direncini arttırır insanları hastalıklara karşı baya korur. “ dedi.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)