Urfa Evren Sanayi Sitesi’nde yer alan Hacı Hafız Rafi Görgün Camisine gelen vatandaşlar Cuma namazını kılamadıklarını iddia etti Müftülükten açıklama geldi

Gerçek çok geçmeden ortaya çıktı. Şanlıurfa İl Müftülü olayı tüm gerçekliği ile kamuoyuna duyurdu.

Şanlıurfa İl Müftülüğü, Eyyübiye İlçesi Evren Sanayi Sitesi Ravza Camiinde 02.09.2022 Günü Cuma namazı kırdırılmadığı iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada ;

RAHATSIZLANAN İMAMIN YERİNE BİR BAŞKA İMAM GÖREVLENDİRİLDİ

Eyyübiye İlçe Müftülüğüne bağlı Ravza H. Hafız Rafi Görgün İmam Hatibi Selim Arslan, izinli olduğu için yerine İmam Burhan Türkmen görevlendirilmiştir.
Namaza yakın bir zamanda Burhan Türkmen camide aniden rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmıştır. Evren Sanayi Sitesi kent merkezine uzak olduğu ve başka görevlinin namaza yetişme imkanı olmadığından, Cemaat bu sanayi sitesinde bulunan yakın cami imamına haber ulaştırmıştır. 

200 Yıllık Alarmlı Kilit Görenlerin İlgisini Çekiyor 200 Yıllık Alarmlı Kilit Görenlerin İlgisini Çekiyor

NAMAZ KILDIRILDI 

Bu cami İmam Hatibi de kendi cemaatinden birisini Ravza H. Hafız Rafi Görgün Camisine göndermiştir. Camiye gönderilen kişi tarafından Ravza Cami'inde Cuma namazı kılınmıştır. Namazdan sonra bazı kişiler, namazı kıldıran imamın devlet tarafından görevlendirilmediğini iddia ederek, konuyu bu şekilde sosyal medyaya yansıtmışlardır.  Bahse konu olan olay gerçeği yansıtmamaktadır. Cuma Namazı bu camide kılınmıştır.” denildi.