Şanlıurfa'da Cuma namazı sonrası Balıklıgölde yapılan LGBT karşıtlığı yürüyüş ve basın açıklamasında yüze yakın kişi tekbir getirerek LGBT'yi protesto ettiler.

Şanlıurfa Aile Platformu üyeleri Balıklıgöl Dergah Camisinde Cuma namazından sonra LGBT karşıtı bir eylem yaptı.  Yapılan açıklama da,sapkın LGBT'ye geçit verilmeyeceği, çocuklara kötü örnek olunduğunun altı çizildi. "Kulak ver bu sese aile hedefte" sloganı atan kalabalık tekbirler getirdi. Kadınların çoğunlukta olduğu eylemde basın açıklamasını Şanlıurfa Aile Platformu Başkanı Handan Karataş yaptı.

Handan Karataş belediyelere seslenerek "Beytulmaldan LGBT derneklerine tek kuruş yardım aktarırsanız öbür dünyada iki elimiz yakanızda olacak.Ey Gençlik ve Spor Bakanı Milli Takıma neden LGBT'li oyuncu alarak topluma kötü rol modeller sunuyorsunuz." dedi.

Grup daha sonra Haşimiye Meydanına kadar  yürüyüş yaptı. Ellerinde açtıkları pankartlarla LGBT'nin kapatılmasını istedi. Grup LGBT'nin kapatılması için milletvekillerine seslendi, imza topladı.

LGBT Yürüyüşü

Başkan Beyazgül’ün Projeleri Bir Bir Hayata Geçiyor Başkan Beyazgül’ün Projeleri Bir Bir Hayata Geçiyor

Bu arada basın açıklaması esnasında ismi öğrenilemeyen bir genç, LGBT derneklerinin AK Parti hükümeti döneminde kurulduğunu ileri sürerek gruptakilerle tartışma yaşadı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi) 

İŞTE O PRETESTODAN GÖRÜNTÜLER