Attar pazarı esnafları İlimizde yaşanan deprem ile beraber,’’ korku ilacına çok fazla talep olduğunu ve üç çeşit korku ilacının olup bu ilaçların tamamen doğal ve hiçbir yan etkisinin olmadığın söylediler. Depremin çok büyük korku yarattığını ve bu bitkisel otlar kullanılmazsa ileride sarılık hastalığına da çevrilebilir.’’ Değerlendirmelerinde bulundular.

‘’YAŞANAN DEPREMDEN DOLAYI HERKESİN İÇMESİNİ TAVSİYE EDERİM’’

Korku şurubumuz bitkisel otlardan elde bir içecektir. Açıklamalarına yer veren İbrahim Çetiner: ‘’Korku şurubu olarak geçer. Korku anında kullanılır ve korkuyu giderir. Üç gün üst üste birer tane aç karnına tüketilmektedir ve yaşanan bu depremden dolayı herkese içmesini tavsiye ediyorum. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra yüzde 50 yüzde 90 oranında etkisini gösterir. Bir yaşından itibaren herkes bu ilacı kullanabilir hiçbir yan etkisi yoktur tamamen doğaldır. Üç şişe şurup aynı anda içilse bile hiçbir zararı olmaz. Her bir şişe şurup yedi buçuk lira çok nadiren on lira falan oluyor. Deprem nedeniyle çok fazla talep oluyor ve elimizdekinin hepsini tükettik. ’’dedi.

‘’EĞER KORKU OTLARI KULLANILMASA İLERİDE SARILIK HASTALIĞINA ÇEVİREBİLİYOR’’

Bizde üç çeşit korku ilacı var. Afat otu Esved otu birde altınbaş diye bir şurup var. İfadelerine yer veren Yusuf Durmaz:’’ Şanlıurfa’nın çeşitli yerlerinde bu korku ilaçlarını kullananlar çok. Şehirdışından’da talepler oluyor. Ot olanlar daha etkili. Esved otu daha acı olduğu için o bitki korkuyu hemen alıyor. Deprem korkusu çok büyük bir korkuydu. Eğer bu korku otlar kullanılmasa ileride sarılık hastalığına da çevirebiliyor. Bu korku ilacının kullanılmasının çok büyük faydası var. Herkes içebilir çocuk, hamile ark etmez. Genelde adana, Ankara, Bartın’dan bu korku ilaçlarına talepler oluyor. Fiyatları ise yedi buçuk lira ve yirmi lira arasındalar. ’’sözlerinde bulundu.

ÖZEL HABER:PAYAM KAYA