Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcıları, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar, Rusya Parlamentosu Eski Milletvekili ve Avrupa Müslüman Forumu Genel Başkanı Abdulvahid Niyazov’un da katıldığı "Filistin için Kıyama Davet” mitingi Arkeloji Müzesi Meydanında gerçekleştirildi.

Bir saatten fazla süren programa katılan binlerce vatandaş tarafından İsrail’e lanet, Filistin’e destek sloganları atıldı.  

Erbakan Abdulhamit

"EĞER BU SİYONİST TERÖRE DUR DEMEK İSTİYORSAK MUTLAKA YAPTIRIM UYGULAMAMIZ GEREKLİDİR"

Yeniden Refah Partisi'nin düzenlediği mitingte konuşan Fatih Erbakan “Bugün bu meydanda Şanlıurfa’mızda Filistin sahipsiz değildir, Kudüs sahipsiz değildir, Gazze sahipsiz değildir, mazlumlar sahipsiz değildir diye haykırmak için toplandık. Eğer bu Siyonist teröre dur demek istiyorsak mutlaka yaptırım uygulamamız gereklidir.

Bugün Müslüman ülkeler sadece petrolü size vermiyoruz deseler bu zalimlerin masaya oturmaktan başka çaresi kalmaz. Bu zulme açıkça destek veren Amerika’nın İncirlik’teki üssünün bugünden tezi yok kapısına kilit vurulup kapatılması gerekiyor ve yine Türkiye’nin atacağı bir diğer adım Malatya’da bu katil Siyonistleri korumak için kurulmuş Kürecik radar üssünü bugünden tezi yok kapatmak mecburiyetindeyiz” .

Erbakan Kasım Filistin Miting

“iSRAİL OLİMPİYAT OYUNLARINDAN MEN EDİLSİN”

Filistin için kıyama davet mitinginde konuşan Rusya Müftüler Konseyi'nin sosyal kanadının başkanı ve Rusya İslam Kültür Merkezi başkanı Abdülvahit Niyazov, “Bin kilometre uzaklıktan geldik peygamberler şehri Şanlıurfa’ya. Filistinli kardeşlerimizi unutmadıkları için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Kasım Gülpınar ve YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’a teşekkür ederim. Avrupa Müslüman Forumu olarak Yeniden Refah Partisinin desteğiyle İsrail’in Olimpiyat Oyunlarında olmamasını ve men edilmesini istiyoruz. Siyonist devletin Olimpiyat oyunlarında yer almasına izin verirsek bize gerçekten büyük bir ayıp olur.” dedi.

Filistin Kıyama

GÜLPINAR: ANADOLU KUDÜS’ÜN VE İSLAM ÜMMETİNİN SON KALESİDİR

Bedelli askerlik ücreti, yeniden belirlenecek Bedelli askerlik ücreti, yeniden belirlenecek

Mitingde söz alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ise İsrail’in sonraki hedefinin yaşadığımız coğrafya olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İslam için direnen Filistinli kardeşlerime selam olsun inançlarını savunurken şehit olan Filistinli kardeşlerime rabbimden rahmet diliyorum. Dünyaya insanlık dersi vererek mazlumlara kapılarını ve yüreğini açarak, ev sahipliği yapan Şanlıurfalı hemşehrilerim, farklı inançların farklı milletlerin bir arada barış ve huzur içinde yaşadığı mübarek bir İbrahim’i şehirdir Şanlıurfa. Ancak ülkemizi de içine alacak şekilde yayılmacı hedefler güden Siyonist bir çete ile şu anda karşı karşıyayız. Bu çetenin yakın gelecekteki hedefi aynı zamanda ülkemizin ve içinde yaşadığımız coğrafyanın sınırlarıdır. Kardeşlerim bunu asla unutmayın Anadolu Kudüs’ün ve İslam ümmetinin son kalesidir. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın da dediği gibi Kudüs coğrafi değil imani bir meseledir. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyorum yaşasın özgür Kudüs yaşasın özgür Filistin Devleti diyorum.”

Miting Filistin Yeniden Refah Piazza

Editör: Urfadasin Haber