Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm “26 Ekim Hasta Hakları Günü’nü ”kutladı, çocuk hastalara oyuncak dağıttı.

 “26 Ekim Hasta Hakları Günü” dolayısıyla Balıklıgöl Devlet hastanesinde yatan hastaları ziyaret eden Mehmet Gülüm, çocuk hastalara oyuncak hediye etti.

Hastalara ve yakınlarına  “Hasta Hakları” hakkında bilgilendirme broşürleri de dağıtan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’e, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Sabri Keser, hastane yönetimi ve hasta hakları çalışanları eşlik etti.

Hastalara ve hasta yakınlarına Hasta İletişim Birimi’nin kendileri için önemli olduğunu söyleyen İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm “Hasta haklarının kanun maddeleriyle güvence altına alınmıştır. Hastanın, haklarını koruma sürecinde bizlere rahatça ulaşmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler sürdürmekteyiz.

Yapılan anketler, Alo 184 Sabim şikâyet hattından, CİMER den  “Hasta Hakları Birimimizden” bize ulaşabiliyorlar. Bizlere ulaşıp rahatça görüşlerini aldıktan sonra çözüm sürecine gidiyoruz. Hasta iletişim birimi bizim için önem arz ediyor. Hem hastane hem de sağlık sektörü olarak kendimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek adına hastalarımızın görüşleri bizim için önemlidir. Bununla birlikte hastalar ve hasta yakınlarının da hastane kurallarına uymaları gereklidir. " dedi.

En Fazla Antibiyotik Şanlıurfa'da Reçeteleniyor En Fazla Antibiyotik Şanlıurfa'da Reçeteleniyor