Şanlıurfa Valiliğinde düzenlenen Şanlıurfa İstihdam Garantili Eğitim Programı Mezuniyet ve İstihdam Başlangıç Töreni’nde 70 gence sertifika verildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı himayesinde başlatılan, ‘’1 Milyon İstihdam Projesi Mezuniyet Töreni" Şanlıurfa’da sertifika alan 70 gençten 10’nu proje kapsamında istihdam edilirken, 60 gencin de en yakın zamanda iş sahibi olacağı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği konferans salonunda gerçekleşen mezuniyet ve sertifika törenine katılan Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Cebrail Taşkın’ın “Gençlerimizi istihdama hazırlıyoruz. Koşul ve şartımız yok diplomaya da ihtiyacımız yok. Gençlerimizi hayata ve istihdama hazırlıyoruz.” dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan da projeye, Valilik olarak destek verdiklerini belirterek Hazine ve Maliye Bakanlığı katkılarıyla eğitim verilen Şanlıurfalı 70 gençten 10'unun bugün itibarıyla işe başladığını söyledi. 40 kişinin ise bir ay sonra istihdam edileceğini ifade eden Vali Ayhan “Bu istihdam projesi, Haziran ayında gerçekleştirilen URFA 4.0 Zirvesi’nin kıymetli sonuçlarından bir tanesi. Çalıştay sonuçları yayınlandı. Tüm vatandaşlarımız elde edilen sonuçlara ulaşabilir ve neticeleri inceleyebilirler." İfadesini kullandı.

Hayvancılıkta Genetik Değerlendirme Yazılımı Geliştirdi  Hayvancılıkta Genetik Değerlendirme Yazılımı Geliştirdi 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise bilişim ve yazılıma büyük önem verdiklerini, bu kapsamda yürüttükleri çalışmaların meyvelerini aldıklarını anlattı.

Programın sonunda istihdam edilen gençler, sertifikalarını aldıkları protokol üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.