Kurban Bayramı yaklaşırken Şanlıurfa’da kurban kesim fiyatları merak edilmeye başlandı. Şanlıurfa Kasaplar Odası, kurban kesim fiyatlarını açıkladı.

Kurban Bayramı yaklaşırken Şanlıurfa’da kurban kesim fiyatları da merak edilmeye başlandı. Şanlıurfa Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Demircan, 2022 yılı Kurban Bayramında kurban kesim fiyatlarını urfadasın haber sitesine açıkladı. Şanlıurfa Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Demircan, büyükbaş kurban kesim fiyatının 1500 TL, Küçükbaş kurban kesim fiyatının ise 200 TL olduğunu ifade etti.

KASAPLAR ODASI; URFA’DA KASAP SIKINTISI YOK!KURBANLARINIZI ACEMİ KASAPLARA KESTİRMEYİN

Kurban kesecek Şanlıurfalıların, mesleki yeterlilik belgesi olmayan kasaplara kurban kesimi yaptırmamalarını belirten Şanlıurfa Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Demircan “Biz belgeleri hazırladık. Tüm esnafımıza dağıtacağız. Memleketimizde kasap sıkıntısı yok merak etmesinler. Çünkü biz her yıl Şanlıurfa’dan Arabistan’a 200 kasap götürüyorduk. Bu yıl ihaleyi alamadığımız için biz gidemedik.  Şanlıurfa’da kasap yeterliliği var. Urfalılar, her önüne gelene kurbanlarını kestirmesinler. Hayvanlara eziyet ettirmesinler. Ucuza kesenler derinin üstünde kuyruğunu bırakıyorlar. Onun için kurbanlarına eziyet çektirmesinler” dedi.

KASAPLARDA ET ÇEKİM ÜCRETLERİ 3 İLE 5 TL ARASINDA OLACAK

Geçen yıl kurbanlık dananın kesim fiyatının 1000 TL olduğunu hatırlatan Şanlıurfa Kasaplar Odası yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Canbeyli ise kasaplarda et çekim ücretlerinin de 3 ile 5 TL arasında olacağını söyledi.

KURBANLARINIZI YETERLİLİK BELGESİ OLMAYANLARA KESTİRMEYİN

Şanlıurfa Kasaplar Odası yönetim kurulu üyesi Ömer Faruk Canbeyli açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bu yıl 1500 TL’ye kesilecek. Fark %50. Geçen yıl bir tokluyu Şanlıurfa’da 150 TL ye kesiyorduk. Bu yıl 200 TL kesmeye karar verdik. Yönetim kurulu olarak özellikle biz kasap arkadaşlara mesleki yeterlilik belgesi vereceğiz.  Halkımız, kurbanlıklarını Yeterlilik Belgesi olan kasaplara kestirmelerini rica ediyoruz. Çünkü Yeterlilik Belgesi olmayanlar acemi kasaptır. Özellikle Suriyeli kasaplar, hamallar bu işi yapmaktadırlar. Onlar hem kurbanlarını haram ederler hem derilerini. “

Mahmud Ustaosmanoğlu İçin Urfa’da Taziye Kabulü Başladı Mahmud Ustaosmanoğlu İçin Urfa’da Taziye Kabulü Başladı