Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Beykapısı Mahallesindeki kurban satış noktalarında kurbanlarını satmaya çalışan besici Hüseyin Subay, vatandaşların kurban fiyatlarını pahalı bulduğunu satışlarının bu yüzden zayıf olduğunu söyledi.

Girdi fiyatlarından dolayı kurbanlarının fiyatlarının da arttığını ifade eden Hüseyin Subay “Benim 6 bin TL istediği kurbana vatandaş 4 bin TL veriyor. 4 bin TL’ye satsam 2 bin TL zarar etmiş olacağım. Geçen sene çok iyiydi. Geçen sene arpanın kilosu 2 liraydı. Şimdi 7 TL. Saman 4 TL.” ifadelerini kullandı.

Kurbanlık satan besici Mikail Ela ise “Müşteri yok. Durum berbata gidiyor. Hiç iyi değil. Fiyatlar beklediğimiz gibi olmadı. Arpa fiyatları 7 TL’yi geçti. Saman öyle. Kurbanlarımızı satamıyoruz. Allah yardımcımız olsun. Kurbanlarımız çok düşük fiyata gidiyor. Zarar ediyoruz. Kurban fiyatlarımız 2 bin 500 TL’den başlıyor 5 bin 500 TL’ye kadar var.” dedi.

"HELE GİDİN BİR ANTEP'İN KURBAN SATIŞ NOKTALARINA BAKIN BİR DE BİZİM "

Kurbanlıklarını alacak müşteri olmadığını anlatan besici Mehmet İrgün de kurban satış noktalarında belediyenin tuvalet yapmamasını eleştirdi.
Mehmet İrgün “Görüyorsunuz işler yok. Satış yok. Bizim sorunumuz tuvalet sorunu. Belediyeden razı değiliz. Kaç defa belediyeyi aradık. Bu kadar kişi burada var. Tuvalete olmadığı için camiye gidiyoruz. Cami kapalı. Dükkânlara gidiyoruz dükkânlar bizi almıyor. Ne yapacağız. Su sorunumuz var. Gidip kovayla su taşıyoruz. Bu hayvanlara kovayla su taşıyoruz. Bir Antep’e bakın birde buraya bakın. Başka bir şey demiyorum. Onların kesim yerlerine bakın. Bir de bizim kesim yerlerimize bakın. Burada hiç yoksa 1000 kişi var. Bir tane tuvalet yok. Sabahtan beri 10 defa aradık belediyeyi ama boş.” siteminde bulundu