10 MİLYON TL CİVARINDA MALZEME YANMIŞTI! SORGULAYAN BİLE OLMADI

Yangında 10 milyon TL değerindeki malzeme yandı, kül oldu gitti. Yangının çıktığı günden buyana nedeni ve niçini açıklanmadı. Yangınla ilgili bir soruşturmanın yürütülüp yürütülmediği de bilinmiyor. Karanlıkta kalan yangın birçok kesimin kafasında deli soruların oluşmasına neden oluyor. 

BİR YOLSUZLUK YANGIN SÜSÜ İLE Mİ KAPATILDI?

Kredi Yurtlar Kurumu'na ait lojistik deposunda bir yolsuzluğun patlak vereceğinden dolayı mı yangının kasıtlı çıkartılıp çıkartılmadığı bilinmiyor. Bir buçuk yıldır yangının nedeni ve niçini sır gibi saklanması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

Sıradan bir yangın gibi gözükmeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Kredi Yurtlar Kurumu'nun Güneydoğu Bölgesi lojistik deposundaki yangına, 20 itfaiye aracı, 5 TOMA ile Tarım ve Orman Bakanlığına ait arazözler hatta Gaziantep ve Mardin'den de takviye ekipler gelerek 7 saat müdahale etmişti.

GAZETECİLER SORMUŞ YETKİLİLER "NEDENİ HENÜZ BİLİNMİYOR" DEMİŞTİ

Yangın çıktığı ve müdahalenin yürütüldüğü sıralarda gazeteciler, yangının çıkış nedeni sormuş yetkili isimler de “sebebinin henüz bilinmeyen” yangın açıklamasını yapmıştı. Halen de nedeni bilinmiyor. Kamuoyu da bilgilendirilmedi.