Urfa’da belediye hizmetlerinde sorun yaşayan vatandaşlar, “Biz belediyeye sorunumuzu iletiyoruz. O ona öbürü ona topu atıyor. Biz de ortada kalıyoruz “diyorlar 

Bunun bir örneği de Eyyubi’ye İlçesi Sancaktar Mahallesinde yaşanıyor. Bir çukur aylardır kapatılmıyor. Mahalle sakinleri, “Her tarafı pislik götürüyor.” diyor.
Sancaktar Mahallesinden Ferhat Özkaplan “Belediyenin durumu ortada mahalleyi pislik götürüyor.

Belediye hiç ilgilenmiyor. Oy istemeye geldiği zaman geliyorlar. Yaklaşık 1 yıldır böyle bilgi veriyoruz ama gelmiyorlar. Belediyeler topu birbirine atıyor.  Sorunumuzu kime anlatacağımızı şaşırdık.

Mahmut Gübe de “Bu çukurlar hem araçlarımıza hem de su birikintilerine neden oluyor. İnsanlara zarar veriyor. 1 hafta 10 günden beri böyle arıyoruz. ‘Geliyoruz’ diyorlar gelmiyorlar. Millet artık ‘Haho’ diyor. İfadelerini kullandı.

İşte Pirinç Suyunun İnanılmaz Faydaları! İşte Pirinç Suyunun İnanılmaz Faydaları!

Nurettin Keklikçi ise “Bende eskiden bu mahallede oturuyordum ama bu tümsekler yapıldığından beri arabalarda ne amortisör kaldı ne renktefe ne üst kafa hiçbir şey kalmadı. Ben şahsen buraya girmek istemiyorum.

Yağmur yağdığı zaman çok zarar görüyoruz. Bunu yetkililer görüyorlarsa kaldırsınlar. Her köşede bir tümsek var. Her yolda bir tümsek var. Hayatımız tümsek olmuş. Düz olsun zaten çocuklar için vatandaş yavaş gidiyor. Her taraf çöküyor bu kilit taşı çökünce altı boşluk oluyor. Çöküyor tam bir kuyu oluyor. Şeklinde konuştu.