Şanlıurfa Valiliğinden Bazı İlçeler İçin Şiddetli Yağmur Uyarısı Şanlıurfa Valiliğinden Bazı İlçeler İçin Şiddetli Yağmur Uyarısı

Bu yıl ana teması olan ‘’Peygamberimiz, İman ve İstikamet’’ olarak belirlenen konferans, Milli Eğitim Müdürlüğünün Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konferansa Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Burhan İşliyen, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Cüneyt Gökçe, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ile vatandaşlar katıldı.

Davetlilere hitap eden İl Müftüsü Ramazan Tolan, ‘’Peygamber efendimizin getirdiği bütün değerlerin hepsini anlatmak mümkün değil, bu yıl ki konumuz temamız iman ve istikamet konusu, bizler bu tema üzerinde yoğunlaştık. Bu temayla birlikte Peygamber efendimizi hem yaşatalım hem de hayatını uygulamamız gerekiyor.’’ ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Burhan İşliyen ise,  İman ve istikamet konusunu işliyoruz, bir sene gençlik bir sene çocuklar, bir sene komşular, her yıl bir tema işliyoruz. İmanın hayatınızın her anına ve her alanına dair bizi yönlendirmesi ve iman üzerine, istikamet sahibi olmamızın gerektiğinin yeniden konuşalım. İmanımız da istikamet, İbadetimiz de istikamet, ahlakımız da istikamet, muamelelerimiz de istikamet, hayatımızın her anında ve alanında istikamet üzerine olmamız gerektiğini hatırlatıyor.’’ diye konuştu.

Programın sonunda sahne alan İl Müftülüğünün İlahi Korosu, birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Programa katılan vatandaşlar, korunun seslendirdiği ilahilere eşlik etti.