Şanlıurfa’da okul servislerine öğrenciler binip inerken ciddi sorunlar yaşanıyor. Dün servisten inen ve yolun karşına geçmeyen 2 çocuğa otomobil çarptı.

Bunlardan birinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan öğrenciye araç çarptıktan sonra olay yerinden kaçtığı iddia edildi.

Kaza dün akşamüzeri okul çıkış saatinde Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesi Alibaba Mahallesinde yaşandı. 5. sınıf öğrencisi okul dönüşü servise bindi. Ev adresinde inip yolun karşına geçmeye çalışırken 63 .. 230 plakalı otomobilin 5.sınıf öğrencisine çarpıp kaçtığı ileri sürüldü. Öğrencinin annesi, çocuğunu özel aracıyla Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesine ulaştırarak tedavi altına aldırdı. Doktorlar çocuğun ayağında doku zedelenmesi olduğunu tespit etti. Çocuğun ayağında şişlik ve morluk oluştuğu için ayağının üzerine basamadığı bildirildi.

Çocuğun babası Mustafa Kemal Erten,  “Okul servisinden inip karşıya geçmekte olan oğlumun ayağının üzerinden geçen, servisi görmesine rağmen durup çocuğu suçlayıp kaçan sürücüyü Allah'a havale ediyorum.

Hastane polisi prosedür gereği bu halde oğlumun ŞUTİM deki çocuk şubede ifade vermesi gerektiğini annenin de Karaköprü karakolunda şikayetçi olmasını söyleyerek işleri ne kadar kolaylaştırmış oluyor⁉️ Soruyorum yorulması gereken kazazede mi yoksa çarpıp kaçan mı?

Başkan Beyazgül'den Gece Mesaisi Başkan Beyazgül'den Gece Mesaisi

Servis ve diğer araçlar çocukların güvenliği için dikkatli olmalılar. Bu önemli bir konu. Urfa olarak bu konuda da duyarlı değiliz maalesef.” dedi.