Vali Salih Ayhan Başkanlığında valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya vali yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, İl Emniyet müdürü, kamu kurum amirleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

12 Eylül 2022 Pazartesi günü 3 Bin 20 okulumuzda 685 bin 765 öğrencimiz ve 35 bin 880 öğretmenimizle 2022-2023 eğitim öğretim yılının açılacağını ifade eden Vali Ayhan, "Yüksek rakamlardan bahsediyoruz. Haliyle okulların başlamasıyla birlikte bizlere de ciddi sorumluluklar düşecek. Okul müdürlerimizle daha önceki yaptığımız toplantılarda gerekli önlemlerin alınmasını ve eksikliklerin tamamlanmasını söylemiştik.  Önlemler noktasında birinci sırayı güvenlik hususuna vermemiz elbette ki en doğru karar olacaktır.  Titizlikle yönetilmesi gereken güvenlik konusunda neler yapabiliriz, bunları istişare etmek ve kararlar almak; evlatlarımızın eğitim dönemini problemsiz bir şekilde kapatabilmesine fayda sağlayacak.

Bağımlılıkla mücadele, çocuklarımıza şiddet, ihmal, istismar, servis kullananların trafikteki güvenlikleri, akran zorbalıkları gibi, öğrencilerimizin sorun yaşanması muhtemel olan alanlarda koruyucu ve önleyici tedbir hizmetlerimizi en üst düzeye çıkarmalıyız. Umuyorum ki hiçbir sorunla karşılaşmadan, kazasız belasız eğitim ve öğretim dönemimizi başarılı bir şekilde bitiririz” dedi. 

Toplantı daha sonra il Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’un sunduğu sunum ile son buldu.