Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde genel cerrah Felat Çiftçi, ölüm tehdidi aldığını ve şehirden ayrılmak istediğini belirterek dilekçe verdi.

Öfkeli Koca Önce Eşini Sonra Hastane Çalışanlarını Darp Etti Öfkeli Koca Önce Eşini Sonra Hastane Çalışanlarını Darp Etti

Şanlıurfa'da son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet üst seviyelere ulaştı. 28 Haziran'da özel bir tıp merkezinde görevli Doktor Şeyhmus Baraj, hasta yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırının ardından şüpheliler serbest bırakılınca Doktor Şeyhmus Baraj, adliye önünde diplomasını yırtarak mesleği bıraktı.

31 Temmuz'da Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Doktor Sezer Eşfer, tedavisini yaptığı hastasının kaldırım taşıyla saldırısından son anda kurtuldu. Olaydan bir gün sonra Harran Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşire ve sağlık çalışanı da saldırıya uğradı. 
Şanlıurfa'daki sağlıkta şiddet olayları önüne geçilemez bir hal alırken Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan ve şehirden ayrılma kararı alan bir hekim dilekçe verdiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Genel Cerrah Felat Çiftçi, ölümle tehdit edildiğini ve şehirden ayrılma kararı aldığını şu sözlerle ifade etti: 
“#SilahsızHastaneler Sayin @drfahrettinkoca  ve @saglikbakanligi bugün SABİM birimi kullanılarak bayram günü opere ettiğim bir hastanın askeri personel olan eşi tarafından iftira atılarak  ölüm tehdidi aldığımı öğrendim.  Hala SABIM in ölüm saçmasına seyirci mi kalacaksınız.

Dün itibariyle Şanlıurfa’dan ayrılmak için beni ölümle tehdit edenleri gerekçe göstererek dilekçe vermiş bulunmaktayım. Beni koruyamayan, beni kaale almayan @drfahrettinkoca bari bir iyilik yap da ayrılışımı hızlandırayım bari.”

felat çiftçi