Türkiye bilişimine yön veren TBD, bu yıl 39’uncusunu düzenlediği Ulusal Bilişim Kurultayı’nda bilişimin isim babası ve TBD’nin Kurucu Başkanı Prof. Dr. Aydın Köksal adına bilim insanlarının ve bilişimcilerin katıldığı “Prof. Dr. Aydın Köksal Ödülleri” için düzenlediği yarışmaya Harran Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek de katıldı.

Ödül; Bilgisayar Mühendisliği Bilim Ödülü, Özgün Yerli Yazılım Ödülü ve Yazılım Dışsatım Ödülü ve Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü olmak üzere dört kategoride verildi.

Şanlıurfalı Öğrenciler Teknoloji Merkezinde Ağırlandı Şanlıurfalı Öğrenciler Teknoloji Merkezinde Ağırlandı

İkinci Yüzyıl; İnsan, Teknoloji ve evren ötesi ödül töreninde Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek, Akademik Öğretim ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim ödülü olmak adına 2 ayrı kategoride ödül aldı.

Ankara'daki törende konuşan Harran Üniversitesi ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. İ. Berkan Aydilek,”Ben bu ödülü Şanlıurfa, Harran Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüz, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz adına alıyorum.

Bizim için Aydın hocamızın ödülünü almak mesleğimizle akademik çalışmalarımızla bir kırılma noktasıdır. Bundan sonraki yıllarda Allah izin verirse onun vizyonunu, misyonunu omuzlarımızda hissedip gelecek nesillere aktaracağız. Ben çok teşekkür ediyorum.

Hem Rahmi başkanımıza hem Aydın başkanımıza, Türkiye Bilişim Derneğine, bu ödülü bize layık gören jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Saygılarımı sevgilerimi iletiyorum.” dedi.