Urfa'nın gündeminde 28 aydır düşmeyen Özdiker Pasajının boşaltılması için zabıta ve polis operasyon düzenledi. Esnaf, zabıta ve polisle karşıya geldi.

Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi

Özdiker Pasajı esnafı, iş yerlerinin boşaltılması için polis ve zabıta ile karşı karşıya geldiği anlar da gerginlik yaşandı.
 Uzlaşma sağlanmadan iş yerlerinin boşaltılmak istenmesine tepki gösteren pasaj esnaflarından Mustafa İsmet Üçeş şu sitem de bulundu;  

“Başkan gelsin bizimle konuşsun. Devleti karşımıza getiriyor. Devlet gelmiş başımız gözümüz üstüne ama bizi devletle karşı karşıya getiriyor. Esnafa bir yer mi tayin edildi, yer mi verildi.

Bu iş rızamız alınarak ve anlaşarak yapacak. Dayatmayla değil. Adamın malına 5’te 1 fiyat verirsen kim razı gelir. Milletin kanıyla mı eser yapacaksın. Adam akıllı bir şey yap. Önce esnafla anlaş sonra kamulaştırma kararı alın.

Esnafa sormadan bu kararı aldı ortada kaldı. Kendi de perişan oldu. Esnafı da perişan etti. Gel anlaş buna mani bir durum yok.28 aydır neden anlaşmıyorsun. Biz yıkımı durdur mu dedik sana. Anlaşmaya varalım bu iş olsun.”(Lütfü AYDIN'ın Haberi)