Belgesel Gösterimine Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Halkların Demokratik Partisi ( HDP) Şanlıurfa Milletvekilleri Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Avukat Ahmet Atış, Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar katıldı. 

Şenyaşar Ailesinin Adalet Nöbeti’nin 2. yılı vesilesiyle Urfa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri olarak,  basın açıklaması yapıldı. 

Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Urfa Şubesi “Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesine sahip çıkmaya taleplerine ses olmaya devam edeceğiz! ”dedi.

şenyaşar ailesi belgesel

HDP Şanlıurfa İl Eş Başkanı Ahmet Atış ise “Emine annenin çığlığına karşı üç maymunu oynayanlar, bu toplumun vicdanında mahkum olmuşlardır! Adalet tecil edene dek Emine annenin yanında olacağımızın sözünü yineliyoruz!”ifadelerini kullandı.

Göbeklitepe’de Akşam Bulundu, Sabah Yok Oldu, 13 Yıl Geçti, Halen Bulunamadı Göbeklitepe’de Akşam Bulundu, Sabah Yok Oldu, 13 Yıl Geçti, Halen Bulunamadı

Şanlıurfa Barosu İnsan Hakları Merkezi de yaptığı açıklamada “Yargı mercilerinin tutumu her ne olursa olsun, Şenyaşar Ailesine yönelik bu katliamın tüm yönleriyle ortaya çıkarılması ve faillerin cezalandırılması için mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu katliamın üstünü örtülmesine müsaade etmeyeceğiz. ”denildi.