Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi Kabahaydar Bölgesindeki bağ evlerinde bir gecede en az 8 bağ evi hırsızların hışmına uğradığı bildirildi. 
Olay 2 gün önce yaşandı.

Güvenlik kamerası olmayan birçok bağ evinde hırsılar ne bulduysa çaldı. Karton kağıt parçalarına kadar çalan hırsızlar sırra kadem bastı. Hırsızlığın yaşandığı bağ evlerinin sahipleri durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

Güvenlik güçleri hırsızların izini sürmek ve yakalamak için çalışma başlattı.

İŞİN BİR DE BU BOYUTU VAR!

Bu arada Şanlıurfa Valiliği geçtiğimiz yıllarda bağ evlerinde yaşanan ve yaşanacak olan  hırsılık olaylarına karşı uyarısında “İlimiz genelinde yerleşim yerlerinden uzakta bulunan yazlık, bağ evi, yayla evi, hayvancılık veya tarımsal faaliyetler sebebiyle kurulan yapılarda yaşayan vatandaşlarımız, yerleşim yerlerine, şehir merkezlerine dönme hazırlığı yapmaktadır.

Bu gibi yapılarda yaşayan vatandaşlarımızın, hem hırsızlık olaylarına karşı hem de ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmak isteyen terör örgütü mensuplarının erzak ve yaşam malzemesi teminini engellemek amacıyla, terk edilen ev ve yapılarda değerli eşya, gıda maddesi ve yaşam malzemeleri bırakmamaları önem arz etmektedir.

Valiliğimizce alınan tedbirler, genel bir emirle Kaymakamlıklarımıza, güvenlik birimlerimize ve muhtarlıklarımıza iletilmiştir. Her zaman devletinin yanında olan vatandaşlarımızın bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğine, güvenlik birimlerimize yardımcı olacaklarına inancımız tamdır.” denilmişti.