Şanlıurfa’da avcıların saçma ile vurduğu Kızıl Şahin Doğa Koruma Milli Parklar Şanlıurfa Şube Müdürlüğü tarafından tedavi altına alındı.

Şanlıurfa’da yaralı Kızıl Şahin ’i fark eden vatandaşlar durumu DKMP Şanlıurfa Şubesine bildirdi. Bir evin bahçesinde yaralı Kızıl Şahin’i yakalayan vatandaşlar DKMP Şanlıurfa Şubesi ekiplerine teslim etti. Tedavi etmek için Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine götürülen Kızıl Şahin’in yaralı olan sağ kanadının filmi çekildi.

Şanlıurfa, Ankara'da Yine İlgi Odağı Oldu Şanlıurfa, Ankara'da Yine İlgi Odağı Oldu

Çekilen filmde Kızıl Şahin’in kanadının kemik bölgesinde saçma olduğu tespit edildi. Ameliyatla Kızıl Şahin’nin kanadındaki saçma çıkartıldı. Tedavi süreci devam eden Kızıl Şahin ile ilgili DKMP Şanlıurfa Şube Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Saçma ile vurulan Kızıl Şahin Duyarlı vatandaşlar tarafından Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gölpınar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edildi. Kurumumuz veteriner hekimi tarafından tedavisine başlandı. ”ifadelerini kullandı.