14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Yeşil Sol Parti de Seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Yeşil Sol Parti büyük Urfa Mitingine Mithat Sancar, DBP Genel Başkanı Saliha Aydeniz, İl Milletvekilleri ve Milletvekili adaylarının yanı sıra sanatçılar Şilan Dora ve Kardeş Türküler grubu katılım sağladı.

Hakların Demokrat Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise, 14 Mayıs seçimleri için cezaevinden yayımladığı ses kaydı ile 14 Mayısta herkesin sandığa gidip oy’unu kullanması için çağrıda bulunda

Eş Genel Başkanı Demirtaş:’’

Amacımız bu topraklarda eşit, özgür ve onurlu bir şekilde yaşamaktır. Amacımız huzur, refah ve barış içinde, adaletin olduğu bir ülkedir.

 Şimdi bunlara, her zamankinden daha yakınız. İnşallah güzel günlerin kapısını açacağız. İşte bunun için ‘’Anahtar sizin elinizde’’ diyorum.

Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi Faruk Pınarbaşı Meclisteki Odasına Yerleşti İlk Mesajını Verdi

O anahtar ile yeni bir yaşamın kapısını açın. Sandığa gidin oyunuzu kullanın. Onlara asla kanmayın. Onların yalanlarının karşısında asla diz çökmeyin ve sandık başlarından asla ayrılmayın.

Türkiye artık değişime karar vermiş durumda. Emin olun kazanacağız, mutlaka kazanacağız. Bunun için 14 Mayısta sandığa gidin ve her iki oyunuzu da gönül rahatlığıyla kullanın.

1 oy yeşil sol partiye 1 oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, değerli halkım farkında olduğunuzu biliyorum ama yine de söyleyeyim, be direnme gücümü sizden alıyorum.

Beni lütfen unutmayın. Ben buradayım ama kalbim orada sizlerle. Sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum. Özgür günlerde görüşeceğiz. Hepinizi hasretle kucaklıyor, yürek dolusu selam, sevgilerimi gönderiyorum. ‘’