Balıklıgöl’de gümüşçülerde satılan doğal taşlardan satın alanlar, söz konusu doğal taşların, astım migren nefes darlığı kalp ağrısı ve küçük çocuklarda daha kolay diş çıkarmasına inanılıyor.

Balıklıgöl’de şifa dağıttığına inanılan taşlardan satan Hüseyin Çaycı Urfadasın haber sitesine şu açıklamalar yaptı; “Yaklaşık 24 yıldır bu işi yapıyorum. Doğal taşlarla ilgili bir iş yeri açmaya karar verdim. Bu taşlar hazır geliyor. Taş olarak geliyor. Kolyeler yapıyoruz.

Müşterilerimizin bazılarında migren gibi şikâyetleri oluyor. Stres ortamdaki negatif enerji daha çok labradoit taşları dikkat ve konsantrasyon için olan bir taş ametist migren için birebir bir taş. Öğrencilerde dikkat dağınıklığına iyi geliyor. Müşterilerimizden hepsi farklı taşlar istiyorlar. ‘Ben de şu sorunlar var. Bununla ilgili taşlar istiyorum.’ diyenler oluyor.

Yerli ve yabancı insanlar geliyorlar. 25-30 TL den başlıyor. Bazı taşlar var. Ametist taşı 2 bin TL . En çok rağbet edilen taş alınan taş damla kehribar çam ağacının reçinesinden yapılıyor. Ametist kolyemiz 50 TL tutuyor.

Labradoit doğal orijinal daha çok dikkat dağınıklığı için iyi geliyor. Almrepirim şans taşı olarak bilinir. Kaplan gözü cesaret veren bir taş. Biz bir kolye aldıktan sonra bizi baya rahatlattı diyenler oluyor.”