Basın açıklamasına Şanlıurfa’daki hekimlerin sendikaları destek verirken DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı da basın açıklamasının yapıldığı toplantıya katıldı.

BUGÜN VE YARIN ÜLKE GENELİNDE İŞ BIRAKIYORUZ

Şanlıurfa Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Fırat Erkmen'in okuduğu basın açıklamasında "Güvenli çalışma alanı sağlamak siyasal iktidarın sorumluluğundadır. Sağlık Bakanı başta olmak üzere sorumluluğunu yerine getirmeyen yetkililer derhal istifa etmelidir. Bizler bu konuda, yaşam hakkımız ve güvenli çalışma koşulları için, gücümüzü; her yerde, her koşulda, hep birlikte göstermeye hazır olduğumuzu bir kere daha belirtiyoruz. Bu çerçevede bugün ve yarın ülke genelinde iş bırakıyoruz!"denildi.

Bu arada  Türk Tabipleri Birliği (TTB) öncülüğünde sağlık çalışanları sendikaları, Konya Şehir Hastanesi'ndeki saldırıda Dr. Ekrem Karakaya'nın hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye genelinde 7- 8 Temmuz’da iş bırakma kararı almıştı.

Konya’da görev yaptığı şehir hastanesinde bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğrayan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya yaşamını yitirmişti.

Sağlık çalışanları sendikaları, ülke genelinde 7-8 Temmuz’da iş bırakma eylemi yapılacağı paylaşımında bulundu.

TTB’nin paylaşımında ise şu ifadeler kullandı: “Dr. #EkremKarakaya Görevi Başında Katledildi! Öfkeliyiz! Şiddete karşı 7-8 Temmuz'da G(ö)REV'deyiz!”