Şanlıurfa’nın Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden  6 öğrenci ile 2 öğretmen Erasmus projesi kapmasında Yunanistan’ın başkenti Atina’ya gitti.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen Eğitim-Öğrenim-Öğrenme hareketliliği faaliyetlerine katılmak üzere giden Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden okulundan 6 öğrenci ile 2 öğretmen geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya döndü.

3bc816cd-759f-40f0-88e3-cb1feb118dad

Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesinde başlatılan “One’s Much- Bir Öğrenci Daha Kaybetmeye Dayanamayız” adlı Erasmus+ projesi kapmasında 01 Mayıs-05 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da bulunan 6 öğrenci ve 2 öğretmenin masrafları AB Erasmus+ projeleri fonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından karşılandı.

Türkiye’nin yanı sıra ev sahibi Yunanistan, Romanya, İtalya ve Portekiz gibi diğer ortak ülkelerden de birer ekip katıldı. 
5 gün süren etkinlik çeşitli eğitim ve kültürel faaliyetlerde bulunan Urfalı öğrenciler, öğrenmeler ve hayat boyu anımsanacak deneyimler kazanırken tavırlarıyla, girişimci ve paylaşımcı özellikleriyle diğer katılımcı ülke yetkileri tarafından da tam not aldılar. 

Gözden kaçırmayın

Erdoğan'dan Mülteci Açıklaması: Kovmayacağız Erdoğan'dan Mülteci Açıklaması: Kovmayacağız

Özellikle Portekiz ve Yunanistan öğretmenleri tarafından övgü ve takdirlerine layık görülen Urfalı Öğrenciler, bütün katılımcılar arasında örnek gösterilen ekip oldu. 

ff4d4c13-b541-4eb1-a56d-bca38fd9bbd4

Şanlıurfa’yı ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil eden ekibine teşekkürlerini sunan Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Seyit Osmanoğlu,  imkânları kısıtlı bir köy okulu olmalarına rağmen öğrencilerine bu tarz fırsatları sunabilmek adına ellerinden gelen her şeyi seferber edeceklerini belirtti.

f9dc1257-fd0d-4d77-9abd-177d25cc30aa

Çamlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Seyit Osmanoğlu, ” Önümüzdeki yıl da devam edecek olan proje kapsamında bütün katılımcı ülkeler 03-07 Ekim 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’da ağırlanacak ve şehrimiz, bölgemiz ve kültürümüz en iyi şekilde tanıtılacaktır. Bu eğitim gezisinin mümkün kılınabilmesi için desteklerini esirgemeyen Ulusal Ajans,  ilimiz Valiliği, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum”ifadelerini kullandı