Şanlıurfa’nın gündeminden düşmeyen Urfa’daki yatırımını Yozgat Boğazlayan’a taşıyan Yağız Tekstil firmasının açıklamaları kamuoyunu tatmin etmedi.

Boğazlayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi alanında 145 bin metrekare alan üzerine proje bedeli yaklaşık 72 milyon Euro olan tesis kurulacağını Yozgat Basınına açıklamasıyla Urfa’da, gözler söz konusu firmaya çevrilmişti.

Yozgat İleri haber sitesinin Boğazlayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın açıklamalarına dayandırdığı haberinde proje doğrultusunda tahmini istihdam edilecek personel sayısının 1190 kişi olduğuna yer verdi.

Güneydoğu’nun Yeşil Altının Merkezi Urfa’dan Yükselen Ses Güneydoğu’nun Yeşil Altının Merkezi Urfa’dan Yükselen Ses

Boğazlayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, iplik ve kumaş üretim tesisi yatırımının ilçede hayata geçirmek üzere uzun zamandır görüşmelerini sürdürdükleri İstanbul ve Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Yağız Tekstil firması ile ön tahsis protokolü imzaladıklarını açıklamıştı.

Boğazlayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ‘’Sağlayacağı üretim ve istihdam ile ekonomimize önemli katkılar sağlayacak bu yatırımın Boğazlıyan’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İlçemizin her alanda büyümesi ve gelişmesi için tüm yatırımlarımızın en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz’’ demişti.