Şanlıurfa OSB’ye yapılması planlanan 5 bin kişiye istihdam sağlayacak 72 milyon euro değerindeki fabrikanın Yozgat’a kaçırılmasına tepkiler çığ gibi

Urfa’ya yapılacak yatırımın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın girişimleriyle memleketi Yozgat'a kaydırıldığı iddiası Urfa’nın gündemine oturdu.

GAZETECİ ÖMER DODANLI GÜNDEME TAŞIMIŞTI

Gazeteci Ömer Dodanlı’nın dün köşe yazısında “Uyu Urfa Uyu” başlığı ile gündeme taşıdığı iddiaya bugün, gün boyu sosyal medyanın konusu oldu. 

PARTİLERDEN PEŞ PEŞE TEPKİLER GELDİ

Siyasi Partilerin Şanlıurfa temsilcilerinden ve partilerin genel merkez düzeyindeki isimlerden kaçırılan yatırımcı için tepkiler peş peşe geldi.
Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, Genel Başkan Danışmanı Urfalı Şükrü Kırboğa, memleketinden kaçırılan yatırımcı için “Geçerli bir izahı olmalı” dedi.
Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il Başkanı ve aynı zamanda partinin MKYK üyesi İsmail Yavuz tepkisini yazılı açıklama ile yaptı.

HÜDA PAR: MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN VE DAHA NİCE İNSANIN VEBALİ SİZİN BOYNUNUZDADIR

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan iddialara ilişkin, “Şanlıurfa, 72 milyon Euro’luk yatırımı beklerken… Yapılacak bu yatırımın iptal olmasına sebep olanlar; işsiz gençlerin… Mevsimlik tarım işçilerinin… ve daha nice insanın vebali sizin boynunuzdadır” ifadelerini kullanırken Gelecek Partisi’nin aynı zaman da Sosyal Politikalar Başkan yardımcısı Şükrü Kırboğa  da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a yüklendi.

ŞÜKRÜ KIRBOĞA CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY’A YÜKLENDİ

Şükrü Kırboğa, sosyal medya hesabından “.Urfa’ya yapılması planlanan 72 milyon avroluk yatırım, CB yardımcısı Fuat Oktay’ın girişimleri sonucunda Yozgat’a alındı. Sn. Oktay,tüm ülkenin CB yrd. Olduğunu unutmadı ise böylesi bir yatırımı kendi memleketine taşımasının geçerli bir izahı olmalıdır” paylaşımında bulundu.

Şanlıurfalı Çiftçiler Pamuk Fiyatlarından Memnun Değil! Şanlıurfalı Çiftçiler Pamuk Fiyatlarından Memnun Değil!

YENİDEN REFAH PARTİSİ İŞSİZLİK HATIRLATMASI YAPTI HESAP SORDU

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa il Başkanı ve aynı zamanda partinin MKYK üyesi İsmail Yavuz yazılı açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi; Malum çevrelerin girişimleri, ile nüfusu bir ilçemiz kadar olan Yozgat ilimize kaydırılması iddiaları beraberinde şu düşünceleri aklımıza getiriyor. Yozgat’a fabrika yapılmasına karşı değiliz. Lâkin Türkiye'nin 8 büyük il olan Şanlıurfa en genç olma özelliğini barındıran şehir olması hasebiyle genç işsizliği de beraberinde getiriyor. Durum böyle iken Şanlıurfa’daki yetkililerin iddiaya sessiz kalması gerçeği perçinler niteliktedir. Daha öncede bu tür iddialar ortaya atılmış lâkin kimseden ses çıkmamıştı. Şimdide proje yeri Şanlıurfa olarak belirtilip yeri bile hazır olan işsizliğin had safhada olduğu ilimizden alınıp yatırım yeri olarak Yozgat'ta kaydırılması kabul edilemez.
Eğer doğru ise Fabrika için yer tahsisi bile ayrılmış. Bu yere siz ne yapacaksınız bu sefer hangi yatırımcı gelecek diye Urfalı hemşehrilerimizi oyalacaksınız. Sorarım sizlere 5000 hemşehrimiz kendi ilinde istihdam edilecekti. Ama siz istiyorsunuz ki  yine Urfalılar sağlıktan ,eğitimden yoksun dışarıya Tarım işçileri olarak gitsin.”