Enson 2018 yılında bisiklet tutkunlarının turuna katılan Ali Mol  6 yıl aradan sonra geçtiğimiz Salı günü yine bisiklet tutkunlarının turuna katıldı ve kilometrelerce pedal  çevirdi.

85 yaşındaki Ali Mol'un tekrar bisiklet tutkunlarının arasına katılması bisiklet veverleri mutlu etti. Bisiklet kullanma tutkusundan 50 yıldır bırakmayan Ali Mol, gençlerle adeta yarışıyor.

BİSİKLET SÜRMEYİ 40 YAŞINDAN SONRA ÖĞRENDİ

13 çocuk ve 115 torun sahibi 85 yaşındaki Ali Mol, maddi imkansızlıklar nedeniyle çocukken binemediği bisikletine 40 yaşından sonra kavuşmuş.

İlerlemiş yaşına rağmen gün içerisinde isteği yerlere bisikletle giden Ali dede, her gün kilometrelerce bisiklet kullanıarak çevre köylere ve kent merkezine bisikletle giderek ihtiyaçlarını karşılayan Ali dede, zaman zaman mahallesine en uzak ilçelerden Akçakale'ye de bisikletle gidip yakınlarını ziyaret ediyor.

ÜÇ BİSİKLETİ VAR EN BÜYÜK HAYALİ BİSİKLETLE HACCA GİTMEK

Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Çocuğa Otomobil Çarptı Yolun Karşısına Geçmeye Çalışan Çocuğa Otomobil Çarptı

Üç farklı bisikleti bulunan ve birini tarlaya giderken birini gezmelerde diğerini de çok uzaklara gittiğinde kullanan  Ali dede, otomobile binmeyi sevmiyor. Bisikletinin arızasını kendisi yapan Ali dedenin en büyük hayali ise bisikletle hacca gitmek.  Ali dede, kendisine hac yolculuğu yapacak bir bisikletliyle bu hayelini gerçekleştirmek istiyor.