Söz ve müziği Celal Bucak’a ait olan “Sen de Urfalışarkısı ve daha birçok eserine çektiği kliple Urfa’nın tanıtımına büyük bir katkı sunan Ali Kızılateş'in, müzik yolculuğu her ünlü Şanlıurfa sanatçı gibi sıra gecelerin de başladı. 

Şuan İstanbul’da müzik dünyasında içerisinde bulunan Ali Kızılateş, Şanlıurfa’da bulunduğu dönemde bir süre emlakçılık yaptı. Bu sırada sesinin güzelliği onu sıra gecelerinde ve Urfa’daki televizyonlarında sahne almasına kadar sürükledi.  

İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı İbrahim Tatlıses'in İlk Eşi Adalet Sara Köşe Yazarlığına Başladı

kızılateş

İstanbul’a yerleşmesiyle müzik kariyerini daha da ilerleten Ali Kızılateş, Urfa ile gönül bağını koparmadı. Urfa’da müzikle ilgilenen Musa Kaldı, Celal Bucak, Rıza Pınar gibi önemli isimlerden destek gören Ali Kızılateş, urfadasın habere yaptığı açıklamada "Urfa ile gönül bağım hiç kopmadı.

İstanbul'da Urfalılar Derneğinde Urfalılarla haftada bir gün bir araya geliyorum. Urfa'nın kültürünü yaşamaya yaşatmaya devam ediyorum. Urfa'yı ve Urfalıları çok seviyorum. Kendimi Urfalı sevdalısı olarak tanımlıyorum.

Urfalıların da desteğini bekliyorum. Yutube'deki kanalımı beğensinler abone olsunlar istiyorum. Böylece Urfa'nın tanıtımına destek olmuş olurlar.  Bütün Urfalılara sevgilerimi selamlarımı yolluyorum."dedi.