Beyza Sorguç ve babası Şahin Kılıç’ın olay tarihinde Urfalı damat Ömer Sorguç’u karakola şikayet ettikleri haberler üzerine emniyetten açıklama geldi.

Kocaeli Başiskele İlçesi Barbaros Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi üzerinde Şanlıurfalı Ömer Sorguç, boşanma aşamasında olduğu eşi Beyza Sorguç ile kayınpederi Şahin Kılıç’ı pompalı tüfekle öldürmüştü. 

Olayın ardından zanlı Ömer Sorguç polis ekipleri tarafından yakalanmıştı. Cinayetten önce öldürülen Beyza Sorguç ile babası Şahin Kılıç’ın kendisini sürekli ölüm tehdidi eden Ömer Sorguç’u karakola şikayet ettikten sonra evlerine dönerken olayın meydana geldiği öne sürülmüştü.

Bu iddia üzerine Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada öldürülen Beyza Sorguç ve Şahin Kılıç’ın katil Ömer Sorguç hakkında bugüne kadar şikayette bulunmadığını ifade edildi. 

Şanlıurfa’da PKK/KCK-PYD/YPG Üyesi 4 Kişi Tutuklandı Şanlıurfa’da PKK/KCK-PYD/YPG Üyesi 4 Kişi Tutuklandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgilere de yer verildi;  “Bazı yerel basın yayın organlarında, Başiskele ilçemizde Beyza Sorguç İsimli kadının ve babası Şahin Kılıç’ın, kadının boşanma aşamasında olduğu eşi Ömer Sorguç isimli şahıs tarafından kasten öldürülmeleri olayının, Polis Merkezine şikayetçi olarak başvurularının dönüşünde meydana geldiği şeklinde haberlerin bulunduğu görülmüştür.

Elim olayın meydana geldiği gün olan 18.10.2022 günü ve 2022 yılı içerisinde maktüllerin hiçbir Emniyet Birimimize müracaatları bulunmamaktadır. İl Emniyet Müdürlüğümüzce söz konusu olay ile ilgili gerekli adli işlemler titizlikle devam ettirilmektedir.”