Kahramanmaraş yöresine ait “Maraş Maraş Derler de Bu Nasıl Maraş” türküsünü söyleyerek Kahramanmaraşlıların acısını paylaşan Şanlıurfalı esnafın yanık sesi dinleyenleri duygulandırdı.

Şanlıurfalı esnafın yanık sesiyle söylediği türkünün İşte O Videosu

Canpolat, Sel Felaketinde Tahribata Uğrayan Mahallelerden Ayrılmıyor Canpolat, Sel Felaketinde Tahribata Uğrayan Mahallelerden Ayrılmıyor

Bu arada yaşanan depremler sırasında binlerce bina çökmüş, binlerce kişi enkaz altında kalmıştı. 47 bine yakın kişinin can verdiği depremler, 11 ili etkilemişti.
Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Kilis ve Elazığ’da büyük yıkım olurken, şehirler adeta kimlik değiştirdi.
Artçıların şiddetle sürdüğü şehirlerde yaşayanların büyük çoğunluğu ise hayatta kalabilmek için yollara dökülüp başka illere göç etti. Deprem bölgesinde kalanlar da çadırlarda ve konteyner evlerde kalmaya devam ediyor.
Bazı şehirlerde hasar tespit çalışmaları, bazılarında da enkazların taşınması devam ederken Şanlıurfa şuana kadar 7 binin üzerinde binanın hasar gördüğü tespit edildi. 400 binanın yıkım işi ise devam ediyor.