Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri “Toplumsal Sorumluluk Projesi” adlı ders kapsamında Gaziantep’te bir köy okulu için kütüphane projesi başlattı.

 “Bir Kitapla Başla” sloganı ile yola çıkan Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri kurdukları kütüphaneye, 20 Ağustos 2022 tarihinde Gaziantep Nizip yolunda meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Şanlıurfalı Gazeteci Muhammed Abdulkadir Esen ile Gaziantepli Gazeteci Umut Yakup Tanrıöver’in ismini verdi.

İKİ GAZETECİNİ ADININ YAŞATILACAĞI PROJE

Siverek İl Olmak İçin İmza Kampanyası Başlattı Siverek İl Olmak İçin İmza Kampanyası Başlattı

Kütüphane projesi, Gaziantep’in Şehitkamil ilçesine bağlı Karakesek İlkokulu ile Ortaokulunda hayata geçiriliyor. 
Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri daha önce de 2019 yılında da “Bir Kitapla Başla” sloganı ile yola çıkarak Samsun’un Çarşamba İlçesi Epçeli Mahallesi’nde bulunan Epçeli Şehit Burak Çeviker İlkokulu ile Ortaokuluna kütüphane kurarak, Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de PKK’lı teröristlerce şehit edilen Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın adını vermişti. 
Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda 10 Şubat 2018 yılında şehit düşen Uzman Jandarma Çavuş Burak Çeviker’in adının verildiği okulda kurdukları Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Kütüphanesi ile de iki şehidin adını aynı çatı altında yaşattı. Yaklaşık 4 bin kitapla birlikte öğrencilere nitelikli bir kütüphane oluşturan ekip 2022 yılında ise vefat eden Gazeteciler için aynı proje kapsamında kütüphane kurmak için kolları sıvadı.

KİTAP BAĞIŞLARININ TAMAMLANMASI İLE KÜTÜPHANEYE TESLİM EDİLECEK

Sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak etkileşim ve iletişim halinde bağışçılarına ulaşan Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, kitap bağışlarının tamamlanması ile kütüphaneye teslim edilecek.