Şanlıurfa’da uzun süre gazetecilik yapan daha sonra Kıbrıs’ta ve ardından İstanbul’da gazeteciliğini sürdüren Barış Durak, magazin dünyasını karıştıracak bir habere imza attı.

Barış Durak’ın, bir iddiaya dayandırarak yaptığı haber, magazin dünyasına bomba gibi düştü. İsminin açıklanmasını istemediği bir söz yazarının iddiasını haberine taşıyan Barış Durak,  ABD'de yaşayan ve hakkındaki davadan etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olan iş insanı Reza Zarrab'ın söz yazarlığı ile müzik yapımcılığının da sahte olduğunu ortaya çıkardı.

Tatlıses: “ Sevenlerime İyi Haber” Deyip Paylaştı Tatlıses: “ Sevenlerime İyi Haber” Deyip Paylaştı

Ebru Gündeş'in "Sadece sevdim", İbrahim Tatlıses'in "Neden" ve "Bir yıldız kaydı gökten", Sibel Can'ın "Eski toprak" adlı şarkılarının sözlerinin yazarı Reza Zarrab'ın bu sözleri para karşılığında başka bestecilerden alıp kendi ismini yazdığı iddia edildi

Rezza Zarab’ın söz ve müziği kendi adına olan şarkıları, para karşılığında başka söz yazarı ve müzik yapımcılarından satın alarak kendi yazmış ve yapmış gibi magazin dünyasına girdiği iddilarının yer aldığı haberde Ebru Gündeş ile de bu şekilde yakınlaşıp evlendiği ileri sürüldü.

Barış Durak, haberinde konuyla ilgili olarak isminin açıklanmasını istemeyen bir söz yazarı ile görüştüğünü ve söz yazarının “ Zarrab bana da geldi. Ama ben bunu kabul etmedim” dediği iddiayı aktardı. 

Barış Durak’ın OnurAkayMedya’daki haberinden sonra Reza Zarrab'ın iddialara nasıl cevap vereceği ise merak konusu oldu.

Bu arada Reza Zarrab, İbrahim Tatlıses‘in henüz çocukken meşhur ettiği şarkıcı Günel ile 2000 yılında Bakü’deyken başlayan bir aşk yaşamıştı. Ebru Gündeş ile evliliğini bitiren ve adı Hadise ile de anılan Zarrab, en son ABD yargılandığı davada itirafçı olmuş ve serbest kaldıktan sonra da at çiftliği satın aldığı basında haber olmuştu.