Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hayata geçireceği “Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi” için belirlenen pilot iller arasında Şanlıurfa yer almadı.

Gözden kaçırmayın

AK Parti Urfa Başkanı: Sulama İçin Bu Gece Enerji Verilecek AK Parti Urfa Başkanı: Sulama İçin Bu Gece Enerji Verilecek

Oysa projenin hedef kitlesi olan 18-29 yaş grubunda en fazla nüfusu olan yerlerin başında Şanlıurfa geliyor. 
Projenin temasının tam da Şanlıurfa’yı ilgilendirmesine rağmen Şanlıurfa’nın pilot iller arasında yer almaması Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın Şanlıurfa’yı yok sayması şeklinde yorumlandı.
Pilot iller listesindeki şehirlerarasında Diyarbakır, Adana, Mardin, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul, İzmir, Konya, Trabzon ve Van yer aldı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eğitim ve iş hayatında yer almayan, çeşitli nedenlerle eğitimi kesintiye uğramış, aktif iş arayışı olmayan ya da eğitim ve istihdama dahil olmak isteyen 18-29 yaş arasındaki kadınların güçlenmesi, toplumsal ve ekonomik hayata aktif katılımını sağlamak amaçlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde 'Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi'ni hayata geçiriyor.
HİBE PROGRAMLARI UYGULANACAK
Projeye yönelik faaliyetleri destekleyici uygulamaların hayata geçirilmesi için Sabancı Vakfı koordinasyonunda hibe programı düzenlenecek. Program ile kadın istihdamına ve onların güçlenmelerine yönelik çalışmalar yürüten STK’ların projelerine destek verilecek.