Yer aldığı dizilerde ve oynadığı filmlerde her defasında farklı rollerde seyircinin karşısına çıkan Mehmet Ali Aygan’ın oyunculuktaki başarısını Kemal Kılıçdaroğlu’nu tiye aldığı videosunda da gösterdi.

Tatlıses, Aday Gösterilmeyince Açıklama Üstüne Açıklama Yapıyor Tatlıses, Aday Gösterilmeyince Açıklama Üstüne Açıklama Yapıyor

TRT1’de Teşkilat dizindeki rolüyle de seyircilerden büyük beğeni toplayan Mehmet Ali Aygan, sosyal medya hesabından yayınladığı Kemal Kılıçdaroğlu videosunu “İzahı Olmayanın Mizahı olur. Buyurun Kasetçi Kemalin Son videosu. Yeni Fırından Çık” notuyla paylaştı.

Viranşehir Lisesinde yıllarca Tarih Öğretmenliği yapan ve tayini İstanbul’a çıktıktan sonra 2009 yılında öğretmenlikten istifa eden 50 yaşındaki Mehmet Ali Aygan, "Çukur" dizisindeki rolüyle yaptığı sıçramayı bir çok dizi de sürdürdü.

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olan ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’nü de başarı ile tamamlayan Mehmet Ali Aygan’ın oynadığı sinema ve dizilerin bazıları şöyle; 2009 Aşk Bir Hayal (Kemal) 2011 Tewlo  2013 Hayat Devam Ediyor (Mahmut)
Can û Ceger Sebra Malan 2014 Diriliş Ertuğrul (Kutlu Bey) 2017 İsimsizler (Albay Mansur) 2017 Çukur (Tefeci Sermet)  Muhteşem Yüzyıl, Ayrılık, Teşkilat